Jak se plní dětské sny

Mnohokrát, takříkajíc nepočítaně, jsme četli knížku Nové pohádky o dopravních značkách. Knížka nás doprovází literárními toulkami již několik let. Mírova nejoblíbenější kapitola – Maličký cyklista – byla zdrojem dětského přání. Chtěl se podívat do Budějovic, kde bydlí skřítek a poslechnout si, jak si v kanále radostně píská a zpívá, když jezdí na kole.

 

To jsme se jednou vraceli z Brna z výletu a ještě ve vlaku jsme začali plánovat další. Míra oživil svůj sen o Budějovicích a skřítkovi. Ale – jak najít to správné místo, kde skřítek bydlí? ,,Babi, napiš panu spisovatelovi, ten to bude vědět.” Někde za Blanskem mi Míra diktoval dotaz, protože email na pana spisovatele jsme opravdu našli. A on nám za malou chvíli opravdu odpověděl a prozradil tajemství:

Skřítek se objevuje v dětských snech, tam se s ním může setkat!

Míra byl nadšený, ale povídá: ,,Takže vlastně zase nevím, kde bydlí. Zjistíme, kde mají v Budějovicích údržbáře.” (Ten totiž skřítkovi kolo vyrobil a jako jediný skřítka viděl)

A protože plnění snů je jedna z kouzelných vlastností babiček, za podpory dědečků, vypravili jsme se do Budějovic.

Týden před plánovaným příjezdem jsem poslala do penzionu pohled. Děkuji moc Lindě. Nakreslila kouzelného skřítka. Majitelka penzionu pohled nechala na pokoji, takže, když jsme přijeli, ležel na stole! Míra byl nádherně překvapený. 

Ještě večer, po příjezdu, jsme hledali kašnu, bludný kámen i kanál. Skřítek tam skutečně byl. Míra ho slyšel. Obešel víc kanálů a v tom jednom, v tom správném, si skřítek zpíval.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *