Vánoční luštění - den třetí

Dva trezory – jeden na číselný kód a druhý na klíč (koupila jsem v bazaru), morseovka a příklady z matematiky – tohle Míra dnes našel na stole. Okamžitě se pustil do morseovky a zjistil, že: Klíč je pod rohožkou. Při počítání narazil na dělení, které ještě prý ve škole nebrali, ale hned pochopil princip a poradil si se všemi výpočty.

V zeleném trezoru byla dřevěná kolečka s obrázky souhvězdí (koupeno zde>>) a v červeném dopis od skřítka s indiciemi. Podle nich našel Míra ve své knihovničce Velký atlas vesmíruv něm pak mapu hvězdné oblohy a pokládal kolečka se souhvězdími na místa v mapě. Orientoval se docela dobře, několikrát jsme byli na hvězdárně i v planetáriu, tak na to vzpomínal.

Když hledal souhvězdí Kasiopea, povídá:,, A co to je? Tohle, že je princezna? ” A vykulil oči. Museli jsme si přečíst báji o Andromedě, Perseovi, Kasiopee. Taky se chtěl naučit, jak se kóduje červený trezor, změnil kód a připravil pro Roberta pátrací hru. Do trezoru mu schoval čokoládu 🙂 Nakonec mu zasvítila očka: ,,A s tímhle bych mohl udělat i hru venku, že?”

U oběda poskládal Míra souhvězdí Kasiopea z brambor.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *