Ze života Šťastné planety

Pohádky z cukřenky

Pro milovníky matematiky opět jedna báječná kniha, s milými ilustracemi, Pohádka z cukřenky  

Stejné nadšení jako u knížky Kočka v zemi čísel.

Myslím, že tento typ knížek nebudu číst před spaním, protože to nadšení z násobilky, které jsem s Mírou zažila v devět hodin večer, je nesdělitelné. Násobil zpaměti až do čísla 40 320, pak si běžel pro kalkulačku, že už 40 320 x 9 nespočítá. V knížce objevil jiný způsob výpočtu, který ho fascinoval, tak si ho prostě musel zapsat a vyzkoušet. Ta slast, když zjistil, že čísla, která mezi sebou násobí, může libovolně přehazovat. A poprvé (myslím) slyšel slovo faktoriál. Ještě, že ho nechtěl vysvětlit. Mám čas to prostudovat.

Kočka v zemi čísel

Dostala jsem tip na knihu pro děti, které fascinují čísla a které řeší nekonečno. Kniha Kočka v zemi čísel je opravdu výborná, pochopitelná i pro druháčka. Míra poslouchal s velkým zaujetím. Diskutoval, předvídal, snažil se pochopit princip zlomků. V knížce jsou i pěkně zpracované ilustrace, které tedy neviděl, protože jsme ji četli při našem pravidelném večerním čtení, ale dodatečně je uvidí 🙂

Pojem sudá a lichá čísla Míra chápal ještě před vstupem do školy, přišel na to sám úvahou, kterou popsal svými slovy: ,,Některá čísla prostě nemají prostředek.”

A následovalo další napínavé čtení, tentokrát se ta báječná kniha jmenuje Pohádka z cukřenky.

Vánoční luštění - den šestý

A zase obálka s pečetí se symbolem stromu a fixa. V obálce byly popisovatelné kartičky a dopis od skřítka.

Míra vyluštil jen jednu kartičku a odložil to se slovy: ,,Nevadí, že si budu malovat? Jsem nějakej unavenej a moc mi to nemyslí.” Mně to taky nemyslelo, holt Silvestr je Silvestr. Moc jsme nespali.

Tyhle kartičky můžu doporučit. Jsou pěkně graficky zpracované, fix se smývá opravdu lehce a úroveň obtížnosti je rozdílná, takže každý si přijde na své. My se k nim určitě budeme vracet.